KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14409023
nr 1440 9023
Francois Gall
(1912-1987), Frankrike
Oljemålning, Signerad, Paris, Seine. Olja på pannå, 30x47 cm, yttermått inklusive ram: 41x59 cm
Francois Gall, fransk bildkonstnär född i Ungern 1912, död i Frakrike 1987.
Utrop:
8.000 kr
Såld:
7.200 kr
måndag 20 december 2021
kl 18:53:57
5.000 kr
5.200 kr
6.000 kr
5.800 kr
6.000 kr (Budbetjänt)
6.400 kr
6.600 kr
7.000 kr
Francois Gall
Läs mer om Francois Gall